Z optymizmem rozpoczęliśmy nowy rok akademicki na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) PWr

Data: 09.10.2020

Z optymizmem rozpoczęliśmy nowy rok akademicki 2020/2021 na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (W6) Politechniki Wrocławskiej 8 października 2020 roku

w6_inauguracja_2020-21_v3.jpg

Film jest dostępny na kanale You Tube PWr

W związku z pandemią koronawirusa wstęp na  Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2020/2021 na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej był bardzo ograniczony, a transmisję z uroczystości można było śledzić na kanale You Tube PWr. W trakcie transmisji z uroczystości wykładowcy z W6 mogli wspólnie celebrować uroczystość w bardzo ograniczonym gronie z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Uroczystość odbyła się w specyficznych i historycznych okolicznościach, podczas światowej pandemii, która trwa już ponad pół roku. Całą uroczystość uświetniły, nagrania Orkiestry Górniczej Kopalni Węgla Brunatnego Turów Hymn Górniczy i marsze oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej utworem Shenandoah arr. James Erb.

Program wydarzenia obejmował następujące punkty.

1. Wystąpienie inauguracyjne Dziekana prof. dr hab. inż. Radosława Zimroza.

2. Przyjęcie w poczet Uczelni nowych studentów – immatrykulacja.

3. Wykład inauguracyjny dr hab. Pawła Zagożdżona prof. uczelni pt. „O górnictwie i życiu - uwagi w czas   zarazy”.

4. Wręczenie dyplomów ukończenia studiów dla najlepszych absolwentów Wydziału.

5. Wręczenie nagrody dla najlepszego absolwenta Wydziału w roku akademickim 2019/2020 przez Prezesa SAWG dra hab. inż. Roberta Króla, prof. uczelni.

6. Wystąpienie Kamila Dębickiego Przewodniczącego Samorządu Studenckiego WGGG.

7. Wystąpienie mgra inż. Sławomira Wochny Dyrektora Oddziału KWB Turów.

8. Wystąpienie mgra inż. Grzegorza Wowczuka Dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego we   Wrocławiu.

9. Wystąpienie mgra inż. Marka Bittnera Geodety Województwa Dolnośląskiego.

wal_7908.jpg