Zapowiedź Programu Stażowego „Klimat dla Przyszłości" dla Studentów i Absolwentów

Data: 04.08.2020

Szanowni Studenci i Absolwenci Ministerstwo Klimatu, we współpracy z Instytutem Ochrony Środowiska - Państwowym Instytutem Badawczym, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajową Szkołą Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, organizuje pierwszą edycję Programu Stażowego „Klimat dla Przyszłości".

Głównym celem Programu jest przygotowanie studentów i absolwentów najlepszych polskich uczelni technicznych i rolniczych do pracy w sektorze publicznym w obszarze klimatu, poprzez przekazanie stażystom podstawowej wiedzy z zakresu funkcjonowania administracji publicznej w Ministerstwie Klimatu i instytucjach podległych Ministrowi Klimatu.

Program Stażowy ,Klimat dla Przyszłości" przeznaczony jest dla studentów jednego z dwóch ostatnich semestrów studiów II-go stopnia oraz absolwentów wyższych uczelni technicznych i rolniczych, zainteresowanych problematyką zmian klimatu. Staż trwa 12 miesięcy i jest finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nabór kandydatów do Programu Stażowego będzie organizowany przez Ministerstwo Klimatu, Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

Rozpoczęcie pierwszej edycji Programu planowane jest w listopadzie 2020 r

Ogłoszenie o naborze do Programu Stażowego oraz dodatkowe informacje zostaną przekazane do Biura Karier PWr.