Zbiórka dla Iwano-Frankiwska. PWr pomaga - W6 pomaga, 19-26 kwietnia 2022 r.

Data: 19.04.2022

Zbiórka dla Iwano-Frankiwska. PWr pomaga - W6 pomaga!

baner_pomoc_ua-zywnosc_w6_v1_1.png

W budynku L-1 (Geocentrum) zaczyna się dzisiaj 19 kwietnia 2022 r. zbiórka konkretnych darów dla wojennych uchodźców, którzy schronili się w Iwano-Frankwisku. Potrzeby są tam ogromne. Każda pomoc jest na wagę złota. Zbiórka potrwa do 26 kwietnia 2022 r.

Zaczynamy zbiórkę darów – bardzo konkretnych rzeczy – dla osób uciekających przed wojną, które schroniły się w Iwano-Frankiwsku. W tym mieście w zachodniej Ukrainie przebywają tysiące uchodźców wewnętrznych.  Poproszono nas o pomoc.

Transport z darami wyślemy do Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu w Iwano-Frankiwskuuczelni partnerskiej PWr. Koordynatorką na miejscu jest dr Lidia Davybida, która w zeszłym roku gościła na stażu naukowym na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr. Stamtąd wolontariusze iwano-frankiwskiego regionalnego oddziału Wszechukraińskiego Towarzystwa Proswita im. Tarasa Szewczenki rozdysponują je między potrzebujących.
Na dary czekamy w Geocentrum budynek L-1, na parterze, tuż przy wejściu głównym – do 26 kwietnia, od godz. 8 do 16 (w wybrane dni dłużej).

JAK POMÓC? CO MOŻESZ PRZYNIEŚĆ?

Zbieramy konkretne rzeczy, o które poprosili nasi ukraińscy znajomi:

• żywność dla dzieci – mleka modyfikowane, gotowe obiadki w słoiczkach itp.
• chusteczki higieniczne oraz nawilżane
• podkłady higieniczne
• pieluchy (rozmiary od 0 do 6)
• konserwy (mięsne, rybne)
• warzywa w słoikach
• dania instant, zupki w proszkach
• kasza gryczana, ryż, makaron
• cukier
• herbata, kawa
• batony energetyczne
• słodycze
• pasty do zębów, szczoteczki
• żele do ciała
• szampony do włosów
• mydła.

Prosimy o Twoje wsparcie. Nawet jeśli możesz przynieść tylko jedno opakowanie kaszy czy nawilżanych chusteczek – Twoja pomoc ma znaczenie, a razem możemy dużo.
Mamy tydzień, by zebrać jak najwięcej. Pomóżmy Ukraińcom w tym skrajnie trudnym czasie.
Zgromadzone dary do Ukrainy zawiezie Fundacja Folkowisko, której ogromnie dziękujemy za wsparcie.

Samorząd Studencki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr,

Politechnika Wrocławska i Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii  (W6) PWr