Życzenia z okazji Dnia Górnika, Barbórki 2020

Data: 04.12.2020

Życzenia z okazji Dnia Górnika od Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, 4 grudnia 2020 roku

Szanowni Państwo, Dziekan Prof. dr hab. inż. Radosław Zimroz wszystkim Pracownikom, Doktorantom, Studentom, Absolwentom w kraju i na świecie oraz Partnerom Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności w dniu święta górniczego Barbórki 2020.
Niech żyje nam górniczy stanZ górniczym Szczęść Boże
Wszystkim Barbarom i Basiom w dniu Ich imienin życzymy również wszystkiego najlepszego
Barbórka to święto na cześć św. Barbary, patronki górników, dobrej śmierci i trudnej pracy.  Ponadto tego dnia świętują także geolodzy oraz inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.