Projekt EOG - konferencja podsumowująca projekt „Energia geotermalna"

Data: 05.10.2017

Projekt EOG - sukces konferencji podsumowującej projekt „Energia geotermalna: podstawa nisko-emisyjnego ciepłownictwa, poprawy warunków życia  i zrównoważonego rozwoju  – wstępne studia dla wybranych obszarów w Polsce”.

W siedzibie Ministerstwa Środowiska w Warszawie, 24.10.2017 r. odbyła się Konferencja podsumowująca Projekt „Energia geotermalna: podstawa nisko-emisyjnego ciepłownictwa, poprawy warunków życia  i zrównoważonego rozwoju  – wstępne studia dla wybranych obszarów w Polsce”. Za jego realizację odpowiadają zespoły specjalistów z zakresu geotermii z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Wydziału Geoinżynierii, z Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej, z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, naukowcy z Krajowej Agencji Energii w Islandii oraz Christian Michelsen Research AS w  Norwegii, a także z Europejskiej Rady Energii Geotermalnej.

geotermia1.jpg(fot. Aleksandra Kasztelewicz)

Spotkanie otworzył Minister Środowiska – Pan prof. Jan Szyszko. W Konferencji wzięło udział ponad 80 osób, wśród których byli przedstawiciele kierownictw Ministerstw Środowiska, Energii, Kancelarii Prezesa RM, NFOŚiGW oraz Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce – kraju Darczyńcy. Wśród uczestników Konferencji byli przedstawiciele partnerów Projektu, miast, eksperci, a także m.in. agend rządowych, samorządów, inwestorów, firm ciepłowniczych, geotermalnych, konsultingowych, stowarzyszenia branżowego, PIG-PIB (realizującego komplementarny projekt EOG Geotermal4PL). Konferencja stała na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym, wskazała na kluczowe zagadnienia dla dalszego rozwoju geotermii w Polsce.