Konkurs na „Najlepszą publikację
Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii” w roku 2018
Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej ogłosił wyniki konkursu na najlepszą publikację Wydziału w 2018 r. Laureatami konkursu zostali następujący autorzy opublikowanych artykułów naukowych.
I miejsce (nagroda główna)
mgr inż. Jacek Wodecki za publikację w czasopiśmie Mechanical Systems and Signal Processing o wartości współczynnika Impact Factor (IF) – 4.37 i punktacji MNiSW – 45 pkt
dr inż. Justyna Woźniak za publikację w czasopiśmie Sustainability o wartości współczynnika Impact Factor (IF) – 2.075 i punktacji MNiSW – 20 pkt
II miejsce (wyróżnienie)
dr inż. Danuta Szyszka za publikację w czasopiśmie Minerals o wartości współczynnika Impact Factor (IF) – 1.835 i punktacji MNiSW – 25 pkt.
III miejsce (wyróżnienie)
dr hab. inż. Kazimierz Bęcek, prof. uczelni za publikację w czasopiśmie Environmental Monitoring and Assessment o wartości współczynnika Impact Factor (IF) – 1.804 punktacji MNiSW – 25 pkt
dr inż. Paweł Bogusławski za publikację w czasopiśmie Automation in Construction o wartości współczynnika Impact Factor (IF) - 4.032 punktacji MNiSW – 40 pkt .
Założenia konkursu
1. Celem konkursu jest uhonorowanie Pracowników oraz Doktorantów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii publikujących w czasopismach o wysokim współczynniku wpływu (Impact Factor – IF).
2. Organizatorem konkursu jest Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
3. Konkurs ma charakter zamknięty – są w nim oceniane publikacje wyłącznie pracowników oraz doktorantów Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
4. Warunkiem koniecznym oceny publikacji jest podanie w afiliacji autora Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
5. W przypadku, gdy autor ma podwójną afilację w publikacji, musi on złożyć oświadczenie, że publikacja oceniana w konkursie jest zaliczona do dorobku Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Bez takiego oświadczenia autor ten jest traktowany jako autor spoza Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
6. Ocenie podlegają oryginalne prace twórcze oraz prace przeglądowe/monografie
i popularyzatorskie, które ukazały się drukiem w okresie 01.01.2018 r. - 31.12.2018 r. Prace, które ukazały się w roku 2018 tylko w formie elektronicznej (ahead of print) nie będą podlegały ocenie. Nie dotyczy to jednak prac, które były opublikowane w czasopismach istniejących tylko w Internecie.
7. Do oceny stosowany jest współczynnik wpływu Impact Factor – IF czasopisma aktualny na 2018 r.
8. W celu określenia punktacji konkursowej, współczynnik wpływu (IF) jest dzielony przez liczbę współautorów. Otrzymany wynik jest mnożony przez liczbę współautorów
z afiliacją na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Jeśli wynik punktowy nie rozstrzygnie wyników konkursu, pod uwagę będzie brany współczynnik wpływu czasopisma. W tej sytuacji zwycięzcą będzie publikacja z czasopisma o najwyższym współczynniku wpływu.
9. Zgłoszenie do konkursu następuje po złożeniu w Sekretariacie w terminie do 31.03.2019 r. formularza zgłoszeniowego przygotowanego wg/ załączonego wzoru.
10. Praca może zostać zgłoszona do konkursu tylko przez osobę wskazaną jako „Autor do korespondencji”
11. Jedna osoba będąca „Autorem do korespondencji’ może zgłosić tylko jedną pracę do konkursu w danej edycji
12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31.05.2019 r.
13. W przypadku prac zespołowych, nagroda finansowa zostaje przyznana w równym stopniu wszystkim współautorom będącym pracownikami, doktorantami, studentami Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
14. Wysokość wypłacanej nagrody finansowej, do równego podziału pomiędzy wszystkich laureatów, jest uzależniona od sytuacji finansowej Wydziału.
15. Wynik konkursu zatwierdza Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Od decyzji Dziekana w sprawie wyników konkursu nie przysługuje odwołanie.
16. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej Wydziału.