Nowoczesne laboratoria w GEO 3EM Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 12.04.2019

Nwoczesne laboratoria Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

w centrum badawczym GEO 3 EM

Centrum GEO-3EM oficjalnie otwarto w czwartek 11.04.2019 r. Są to Nowoczesne laboratoria dla Dolnego Śląska.

GEO-3EM Politechniki Wrocławskiej to unikatowe na skalę europejską centrum badań i transferu technologii w aspekcie zrównoważonego wykorzystania surowców i energii, pochodzących z różnych źródeł, ukierunkowane na kwestie związane z ochroną środowiska naturalnego.

Nowy budynek powstał przy ul. Na Grobli, w sąsiedztwie stacji kolei linowej „Polinka” i otwartego w grudniu 2012 r. kompleksu edukacyjno-badawczego Geocentrum. W budynku znajduje się infrastruktura B+R zlokalizowana w dwunastu laboratoriach pięciu wydziałów Politechniki Wrocławskiej.

Najwięcej laboratoriów, bo aż pięć, należy do Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Laboratorium Nauk o Ziemi i Inżynierii Mineralnej

Laboratorium Technik Modelowania w Górnictwie

Laboratorium Systemów Maszynowych w Górnictwie

Akredytowane Laboratorium Transportu Taśmowego