Promocje doktorskie i habilitacyjne nowych naukowców z W6

Data: 13.04.2018

Promocje doktorskie i habilitacyjne nowych naukowców z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

W czwartek 12 kwietnia 2018 odbyła się na naszej  uczelni pierwsza uroczystość promocji doktorskich połączona z wręczeniem dyplomów doktora habilitowanego.

Wśród promowanych  doktorów i doktorów habilitowanych znajdują się laureaci programów ministerialnych i grantów badawczych, wyróżnione rozprawy doktorskie i osiągnięcia habilitacyjne oraz wybitne publikacje, które są tak ważne dla oceny parametrycznej naszej uczelni. Rektor podczas spotkania podkreślał fakt, że większość autorów tych osiągnięć wiąże swoje zawodowe życie z Politechniką Wrocławską i nie zamierza, mimo lepszych warunków finansowych, podejmować zatrudnienia w przemyśle lub w instytutach poza granicami naszego kraju.

W trakcie czwartkowych uroczystości w poczet honorowych profesorów Politechniki Wrocławskiej przyjęto prof. Romana Kocha, a prof. Juliusz Sworakowski został uhonorowany Medalem Politechniki Wrocławskiej.

Złote odznaki Politechniki Wrocławskiej z Brylantem odebrali Maciej Kaczmarski, Konsul Honorowy Republiki Słowackiej oraz Marek Nowara, prezes Grupy Kapitałowej PFI Global. Obaj wspierają naszą uczelnię i są współfundatorami stypendiów dla niepełnosprawnych studentów.

Na  pierwszej uroczystości promocji doktorskich połączonej  z wręczeniem dyplomów doktora habilitowanego byli także wymienieni i przedstawieni społeczności akademickiej i przedstawicielom świata polityki i biznesu naukowcy z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Stopnie doktorskie otrzymali

dr inż. Ewelina Fabiańczyk
    dr inż. Agata Kowalska
    dr inż. Małgorzata Krzemińska
    dr inż. Katarzyna Łuszczek
    dr  Wojciech Mizera.
     dyplomy_dr.jpg

Dyplomy doktora habilitowanego odebrali

dr hab. inż. Jan Blachowski
    dr hab. inż. Jolanta Bijańska
    dr hab. inż. Maciej Madziarz

dyplomy_hab.jpgdyplomy_hab2.jpg

Odznaki zasłużonego absolwenta odebrali

Tomasz Zawadzki
    Krzysztof  Porębski
    Andrzej Przyborowski
    Agnieszka Nawirska-Olszańska

promocje_fejs.jpg

Odznaki zasłużonego absolwenta odebrało 21 osób. Są to absolwenci PWr, którzy mimo upływu lat od czasu, gdy ukończyli studia, nie stracili kontaktu z uczelnią, wspomagając ją w różnych aspektach swoją aktywnością. Odznaka Wyróżniony Absolwent PWr została ustanowiona z inicjatywy prof. Jana Kmity, przewodniczącego Stowarzyszenia Absolwentów PWr i władz uczelni na jubileusz sześćdziesięciolecia PWr. Stanowi wyraz szczególnego wyróżnienia i jest przyznawana absolwentom Politechniki Wrocławskiej, legitymującym się uznanym dorobkiem zawodowym, których aktywność w różnych dziedzinach życia naukowego, społecznego i organizacyjnego przynosi chlubę uczelni.