Dzień Górnika na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

Data: 08.12.2017

Dzień Górnika na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Górnika dnia 7 grudnia 2017 roku. Była to okazja do podsumowań, złożenia życzeń a przede wszystkim do wręczenia odznaczeń i  dyplomów pracownikom oraz studentom, którzy wyróżnili się zaangażowaniem w pracę i naukę.

Minister Środowiska przyznał odznakę „Zasłużony dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” dr inż. Justynie Górniak- Zimroz. Odznaki „Zasłużony dla Polskiej Geologii” otrzymali prof. dr hab. inż. Wojciech Ciężkowski oraz dr Stanisław Ślusarczyk, natomiast Minister Energii przyznał odznakę honorową „Zasłużony dla Górnictwa RP” dr inż. Wojciechowi Milczarkowi.

img_6129.jpgimg_6067.jpg
Minister Energii nadał stopnie górnicze: i tak dr inż. Gabriela Paszkowska otrzymała stopień „Generalny Dyrektor Górniczy III Stopnia”, dr inż. Alicja Bakalarz, dr inż. Mirosław Bajda, dr inż. Monika Bartlewska-Urban oraz dr inż. Tomasz Dałkowski otrzymali stopień „Dyrektor Górniczy I Stopnia”. Stopień „Dyrektor Górniczy III Stopnia” otrzymali: dr hab. inż. Agnieszka Wyłomańska, prof. PWr, dr hab. inż. Jan Zawilak, prof. PWr, dr inż. Michał Dudek, dr inż. Waldemar Kisielewski, dr inż. Damian Kasza oraz dr inż. Zbigniew Krysa. Stopnie Górnicze nadane przez Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii „Inżynier Górniczy I Stopnia” otrzymał mgr inż. Damian Kaszuba, a mgr inż. Agnieszka Stolarczyk "Inżynier Górniczy III Stopnia".

Podczas spotkania zostały wręczone również dyplomy przyznane przez JM  Rektora  prof. dr hab. inż. Cezarego Madryasa w uznaniu za wyróżniający wkład w działalność Uczelni. Wyróżnione zostały także osoby, które brały czynny udział w organizacji Wydarzeń Wydziałowych: Inauguracji Roku Akademickiego,  XVII Konferencji Doktorantów i Młodych Uczonych oraz XXIII Jesiennej Szkoły Geodezji, Konferencji „Kultywowanie tradycji Górniczych”, Dolnośląskiego Festiwalu Nauki oraz Uniwersyteckiego Dnia Surowców Naturalnych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym pracownikom, doktorantom i studentom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz dalszego zapału do pracy.
Po części oficjalnej spotkania przyszedł również czas na  spotkanie mniej formalne wszystkich pracowników z zaproszonymi gośćmi.