Studenci z Koła Naukowo-Badawczego GIS z W6 pracują na mapą kampusu PWr

Data: 05.10.2017

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że studenci z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii z Koła Naukowo-Badawczego GIS pracują nad mapą politechnicznego kampusu.

Mapa jest jednym z projektów studenckiego Koła Naukowo-Badawczego GIS działającego na Naszym Wydziale. Nad jej poszczególnymi elementami pracowały też trzy absolwentki geodezji i kartografii (Joanna Spych, Katarzyna Stec i Paulina Zagrodnik), przygotowując swoje prace dyplomowe. Mapa powstaje przy wykorzystaniu aplikacji Web AppBuilder w ramach akademickiej licencji SITE oprogramowania ESRI ArcGIS.

kn_gis_2017.jpgMapa politechnicznego kampusu z zaznaczonymi siedzibami organizacji studenckich i kół naukowych, dziekanatami, bibliotekami, bankomatami, sklepami papierniczymi czy punktami ksero ma pomóc nowym studentom i pracownikom PWr w pierwszych tygodniach w nowym miejscu. Prace nad mapą trwają już od dwóch lat.

Jednym z elementów prac nad interaktywną mapą kampusu był projekt studencki #CoLubięNaPWr. Członkowie Koła GIS stworzyli internetową ankietę, w której każdy mógł zaznaczyć na mapie kampusu miejsca, które są przez nich lubiane lub nielubiane, a także uzasadnić wybór. Opracowanie wyników ankiety w systemie informacji geograficznej pokazało, ze najbardziej pozytywne emocje budzą Strefa Kultury Studenckiej, Bulwar nad Odrą i Polinka.

Wiecej informacji o pracach nad aplikacją Naszych Studentów znajduje się na stronie głównej Politechniki Wrocławskiej