VI Dzień Geodety 2019 na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

Data: 14.03.2019

VI Dzień Geodety  2019 organizowany na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej

dzien_geodety_2.jpg

W dniu 14 marca 2019 roku w siedzibie Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii odbyły się obchody Dnia Geodety 2019, organizowane już po raz 6-ty przez studentów kierunku geodezja i kartografia. Dzień Geodety obchodzimy corocznie w pierwszej połowie marca upamiętniając w ten sposób urodzonego 5 marca 1512 roku we Flandrii kartografa Gerarda Merkatora. Święto to zostało ustanowione przez Europejską Organizację Geodetów w 2012 roku. Ideą przewodnią wydarzenia jest umożliwienie studentom spotkania z praktyką i dyskusji praktykami z branży geodezyjnej i geoinformacyjnej. W tym roku obchody Dnia Geodety podzielone były na dwie sesje. W pierwszej wystąpili reprezentanci administracji geodezyjnej i kartograficznej oraz przedsiębiorstw. Przedstawili oni aktualne uwarunkowania rynku pracy i potrzeby potencjalnych pracodawców. W drugiej części miały miejsce prezentacje projektów realizowanych przez koła studenckie działające na Wydziale, Koło Naukowo-Badawcze GIS oraz Koło „Grupa Młodych Geodetów” a także wystąpienia tegorocznych dyplomantów - inżynierów.

Obchody Dnia Geodety oficjalnie otworzyła Dziekan Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. dr hab. inż. Monika Hardygóra.

W obchodach wzięli udział następujący goście:

Adam Iwaniak - Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji,

Marcin Janda – GISPartner,

Kacper Budnik, Jan Byrtek - BZB UAS

Krzysztof Owsianik, Agnieszka Król - Wydział Geodezji i Kartografii, UMWD,

Monika Oleksy - Powiatowy Zakład Katastralny we Wrocławiu.

dzien_geodety_22.jpg