Wizyta delegacji z Moscow State University of Civil Engineering z Rosji

Data: 04.09.2018

Sprawozdanie z wizyty gości zagranicznych z Moscow State University of Civil Engineering na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej w dniu 31 sierpnia 2018 r.

W dniach 19 sierpnia - 1 września 2018 roku przebywała w Polsce trzyosobowa delegacja z Moscow State University of Civil Engineering. Geodeta, prof. Vladimir Simonyan oraz dwie studentki: Mariia Migunova i Tatiana Topchii przyjechali na zaproszenie dra inż. Zbigniewa Muszyńskiego i uczestniczyli w organizowanym przez niego obozie naukowym w Świebodzinie, połączonym z zajęciami terenowymi studentów geodezji i kartografii naszego Wydziału.

W dniu 31 sierpnia 2018 r. delegacja gościła na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem w sali seminaryjnej Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Delegację z Moskwy powitała Pani Prodziekan ds. dydaktyki, kierunek geodezja i kartografia dr hab. inż. Joanna Bac-Bronowicz, prof. nadzw. wraz z  Panem dr hab. inż. Janem Blachowskim zastępcą kierownika Zakładu Geodezji i Geoinformatyki z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr w obecności studentów i pracowników naukowych Wydziału.

01_mgsu-moskwa_slajder.jpg
Dr hab. inż. Jan Blachowski przedstawił prezentację o Wydziale  Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr wraz z ofertą edukacyjną i badawczą Naszego Wydziału. W dalszej cześci spotkania dr hab. inż. Jan Blachowski przedstawił ofertę dotyczącą prac Zakładu Geodezji i Geoinformatyki oraz  Koła Naukowo-Badawczego GIS w ramach przynależności do Zakładu Geodezji i Geoinformatyki.

Podczas spotkania omówiono także możliwe obszary współpracy naukowo-badawczej. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczestników spotkania cieszyły się tematy dotyczące współpracy naukowej, publikacji artykułów naukowych w naszych czasopismach, wymiany studentów w ramach projektu Erasmus oraz możliwość uczestnictwa w szkołach letnich.

W ostatniej części spotkania pracownicy Zakładu Geodezji i Geoinformatyki W6 oprowadzili gości po Kampusie Politechniki oraz uczestniczyli we wspólnej wycieczce po Wrocławiu.

dr inż. Danuta Szyszka

dr inż. Zbigniew Muszyński