Serdecznie zapraszamy na pierwsze, wspólnie organizowane seminarium naukowe przez Instytut Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Katedrę Geodezji i Geoinformatyki Politechniki Wrocławskiej. Temat seminarium: "Synergia badań satelitarnych, geodezyjnych i geoinformatycznych we Wrocławiu".
- Data: 10 kwietnia 2025 r. (czwartek)
- Godzina: 9:00
- Miejsce: Biblioteka Instytutu Geodezji i Geoinformatyki, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, pok. 100G, I piętro, ul. Grunwaldzka 53, 50-357 Wrocław
- Opis seminarium: Wrocław jest jednym z kluczowych ośrodków badawczych w Polsce, który łączy nowoczesne technologie geodezyjne i geoinformatyczne w interdyscyplinarnych badaniach środowiska, infrastruktury i przestrzeni kosmicznej. Celem seminarium jest przedstawienie synergii możliwej do osiągnięcia dzięki współpracy wrocławskich jednostek naukowych oraz zaprezentowanie wyników badań i nowych możliwości technologicznych.
Seminarium obejmie następujące zagadnienia:
- Zastosowanie technik GNSS i teledetekcji w monitorowaniu środowiska i
infrastruktury. - Analiza deformacji i modelowanie danych przestrzennych z użyciem technologii LiDAR i radarowej interferometrii satelitarnej (InSAR).
- Wykorzystanie geoinformatyki i sztucznej inteligencji do przetwarzania dużych zbiorów danych przestrzennych.
- Technologie satelitarne i kosmiczne w badaniach przestrzeni kosmicznych.
Seminarium stanowi platformę wymiany doświadczeń i prezentacji wyników współpracy między wrocławskimi jednostkami akademickimi.
Prelegenci:
Pracownicy Instytutu Geodezji i Geoinformatyki, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Katedry Geodezji i Geoinformatyki, Politechniki Wrocławskiej, zainteresowani naukowcy ze wszystkich jednostek badawczych we Wrocławiu.
Program seminarium:
- Otwarcie seminarium - 09:00
- "Zakres badań w KGiG PWr" - dr hab. inż. Jan Blachowski, prof. uczelni
- "Badania w jednostkach IGIG UPWr" - prof. dr hab. inż. Witold Rohm
- Referaty tematyczne - 9:30-11.00
- Przerwa kawowa - 11.00-11:30
- Zakończenie seminarium - 13:00
Możliwości synergii:
Wspólne seminarium stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, prezentacji wyników badań oraz dyskusji nad możliwościami integracji różnych metod pomiarowych w celu uzyskania bardziej precyzyjnych i kompleksowych analiz deformacji terenów pogórniczych.
Rejestracja:
Udział w seminarium jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę prelegentów prosimy o wcześniejszy kontakt do 14 marca 2025 r. poprzez pocztę e-mail.
Kontakt: jan.blachowski@pwr.edu.pl