Studentki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii na konferencji MARG 2026
W dniach 27–29 maja 2026 r. w Wiśle odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Nowoczesnego Górnictwa MARG 2026, poświęcona aktualnym wyzwaniom oraz kierunkom rozwoju współczesnego górnictwa.
Podczas sesji studenckiej, która miała miejsce 29 maja, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej reprezentowały studentki działające w kołach naukowych funkcjonujących na Wydziale.
Natalia Jaworska ze Studenckiego Koła Naukowego Górnik przedstawiła referat pt. „Wzbogacanie biotytu z granitu poddanego obróbce termicznej metodą separacji magnetycznej”, prezentując wyniki badań dotyczących możliwości wykorzystania metod magnetycznych w procesach wzbogacania surowców mineralnych.
Z kolei Katarzyna Sypek z Koła Naukowego RadON zaprezentowała referat pt. „Radon jako czynnik ryzyka w podziemnych wyrobiskach górniczych”, poświęcony zagrożeniom związanym z obecnością radonu-222 w środowisku podziemnych wyrobisk oraz znaczeniu monitoringu tego gazu dla bezpieczeństwa pracy.
Udział w konferencji stanowił dla studentek okazję do prezentacji prowadzonych badań, wymiany doświadczeń z uczestnikami z kraju i zagranicy oraz nawiązania kontaktów z przedstawicielami środowiska naukowego i przemysłowego.
Serdecznie gratulujemy udanych wystąpień i dziękujemy za godne reprezentowanie Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej podczas wydarzenia o międzynarodowym charakterze.
