A A+ A++
A A A A

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii

Przejdź do strony jubileuszu 55 lecia wydziału geoinżynierii, górnictwa i geologii politechniki wrocławskiej z 2023 roku

Studentki Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii na konferencji MARG 2026

Data: 01.06.2026
grupa osób, w tym dwie studentki na tle slajdu z konferencji MARG 2026

W dniach 27–29 maja 2026 r. w Wiśle odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Nowoczesnego Górnictwa MARG 2026, poświęcona aktualnym wyzwaniom oraz kierunkom rozwoju współczesnego górnictwa.

Podczas sesji studenckiej, która miała miejsce 29 maja, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej reprezentowały studentki działające w kołach naukowych funkcjonujących na Wydziale.

Natalia Jaworska ze Studenckiego Koła Naukowego Górnik przedstawiła referat pt. „Wzbogacanie biotytu z granitu poddanego obróbce termicznej metodą separacji magnetycznej”, prezentując wyniki badań dotyczących możliwości wykorzystania metod magnetycznych w procesach wzbogacania surowców mineralnych.

Z kolei Katarzyna Sypek z Koła Naukowego RadON zaprezentowała referat pt. „Radon jako czynnik ryzyka w podziemnych wyrobiskach górniczych”, poświęcony zagrożeniom związanym z obecnością radonu-222 w środowisku podziemnych wyrobisk oraz znaczeniu monitoringu tego gazu dla bezpieczeństwa pracy.

Udział w konferencji stanowił dla studentek okazję do prezentacji prowadzonych badań, wymiany doświadczeń z uczestnikami z kraju i zagranicy oraz nawiązania kontaktów z przedstawicielami środowiska naukowego i przemysłowego.

Serdecznie gratulujemy udanych wystąpień i dziękujemy za godne reprezentowanie Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej podczas wydarzenia o międzynarodowym charakterze.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska ©