IV Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Tradycje i Innowacje w Górnictwie”, 22-23 listopada 2024 r., Wrocław, Poland

Data: 22.11.2024
Organizator: Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr

IV Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Tradycje i Innowacje w Górnictwie”

22-23 listopada 2024 r., Wrocław, Poland

Szanowni Państwo,

Mam przyjemność poinformować, że w dniach 22-23 listopada 2024 roku odbędzie się IV edycja Konferencji Naukowo-Technicznej pt. „Tradycje i Innowacje w Górnictwie”, organizowanej przez Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej oraz Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. Konferencja ta stanowi platformę wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego i szeroko pojętym otoczeniem społeczno-gospodarczym. Pragnę przy tym nadmienić, że zaproponowana formuła spotkania trzech poprzednich edycji została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko
związane z branżą surowcową o czym świadczą nie tylko liczby jej uczestników, ale również zainicjowane wspólne przedsięwzięcia badawcze. Tegoroczna tematyka omawianych zagadnień skupiać się będzie przede wszystkim na potrzebie prowadzenia interdyscyplinarnych badań na rzecz rozwoju inżynierii surowców mineralnych.
Wydarzenie to jest nie tylko doskonałą okazją do rozpowszechniania wiedzy z dziedziny geonauk, ale także do zaakcentowania ważnych dla Nas tradycji górniczych, bowiem w ramach organizowanej konferencji odbędą się również uroczystości związane z wydziałowymi obchodami Barbórki.

W imieniu Komitetu Naukowo-Technicznego i Organizacyjnego tegorocznej edycji zapraszam Państwa serdecznie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, z nadzieją na owocne obrady, inspirujące prezentacje przyczyniające się do dalszego rozwoju naszej branży i pogłębianiu dotychczasowej współpracy.

Wszystkie niezbędne informacje, I kominikat i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie konferencji pod adresem https://konferencja-w6.pwr.edu.pl/

Z górniczym pozdrowieniem,

prof. dr hab. inż. Robert Król